АУТОГЕННЕ ТРЕНУВАННЯ ТА ЙОГО ВПЛИВ НА ПРОЦЕСИ ВІДНОВЛЕННЯ СПОРТСМЕНІВ

В. В. Гусак Гусак

Анотація


У статті висвітлено вплив аутогенного тренування на психічний стан юних спортсменів для подолання стану занепокоєння, викликаного «передстартовою лихоманкою», досягнення стану спокою з метою покращання спортивних показників. Наведена методика аутогенної регуляції і викладені результати дослідження, що свідчать про її позитивний вплив на внутрішній стан юних спортсменів, особливо в період перед змаганнями. Окреслено перспективи подальших досліджень, пов’язані із використанням вправ нестандартного «вищого» рівня – аутогенної медитації.


Ключові слова


психологічні засоби відновлення; аутогенне тренування; бойова готовність; передстартова лихоманка.

Повний текст:

PDF

Посилання


Абрамова Г.С. Практична психологія / Г.С. Абрамова. – М. : Фізична культура, 2000. – 340 с.

Забогонская А. Формирование нервно-психической устойчивости в процессе общей психологической подготовки спортсменов сложнокоординационных видов спорта / А. Забогонская, Е. Мельник // Теорія і методика фізичного виховання і спорту : науково-теоретичний журнал для спеціалістів у галузі фізичного виховання і спорту. – 2011. – №2. – С. 121-125.

Петров М.М. Аутогенне тренування / М.М. Петров. – М. : Фізична культура, 2000. – 343 с.

Шульц І.Г. Аутогенне тренування / І.Г. Шульц. – М. : Фізкультура і спорт, 1985. – 146 с.

Цзен Н.В. Психотренінг: ігри та вправи / Н.В. Цзен, Ю.В. Пахомов. – М. : Фізична культура, 2005. – 205 с.

Ячнюк Ю.Б. Відновлювальні засоби у фізичній культурі і спорті : навч. посібник / Ю.Б. Ячнюк, Ю.Ю. Мосейчук, І.О. Ячнюк [та ін.]. – Чернівці : ЧНУ, 2011. – 387 с.


Пристатейна бібліографія ГОСТ