Систематичність та послідовність застосування тренувальних засобів як один з компонентів, що визначають величину і характер навантажень
DOI:
https://doi.org/10.32626/2309-8082.2011-0.%25pКлючові слова:
адаптаційні процеси, біологічна система, нестандартність навантаження, активність аеробної та анаеробної систем, послідовність виконання вправ, величина та характер фізичного навантаження, облік у тренувальному процесі.Анотація
У статті розглядаються особливості адаптації біологічної системи організму до навантаження, в залежності від інтенсивності, об’єму та засобів які використовуються у тренуванні, протиріччя між адаптацією як необхідною умовою розвитку фізичних здібностей, та гальмуванням у підвищенні функціональних можливостей організму. Пропонується використовувати тренувальні навантаження, їх нестандартність застосування у мезоциклах на етапі спеціальної підготовки.
Посилання
Архипов В.Н. Современная система подготовки легкоатлетов высокого класса / В. Н. Архипов. – К., 1979. – С.7-9.
Платонов В.Н. Система подготовки спортсменов в олимпийском спорте. Общая теория и ее практические приложения / В.Н. Платонов. – К. : Олимпийская литература, 2004.
Платонов В.Н. Теория спорта / В.Н. Платонов. – К. : Вища школа, 1987.
Келлер В.С. Теоретико-методичні основи підготовки спортсменів. / В.С. Келлер, В.М. Платонов. – Львів : Українська Спортивна Асоціація, 1992. – 270 с.
Основи теорії і методики спортивного тренування / [за ред. С.М. Дмитренко]. – Вінниця : ВДПУ, 2009. – С.49-56.